Wyposażenie mniejszych i większych firm, punktów sprzedaży czy punktów usługowych wymaga – oprócz podstawowego wyposażenia sprzętowego o uniwersalnym charakterze biurowym, jak komputery i kserokopiarki – również urządzeń o specjalnym, niekiedy bardzo ukierunkowanym przeznaczeniu. Do takich peryferyjnych sprzętów należy drukarka do faktur – bardzo przydatne i ekonomiczne urządzenie, pozwalające ograniczyć koszty druku w firmie i usprawnić obieg dokumentów.
Dlaczego rozdzielenie funkcji drukowania faktur od pozostałych pism i grafik ma sens? Przede wszystkim dlatego, że dokumenty sprzedażowe drukowane są z reguły w dużych ilościach, za to nie wymagają najwyższej jakości. Oczywiście muszą być czytelne i starannie opracowane, ale nie jest tu konieczne idealne odwzorowanie czerni ani czyste, żywe kolory. Stawiamy w tym przypadku na tempo drukowania i niskie koszty eksploatacji urządzenia.
Zasadniczą kwestią, przed jaką stajemy wybierając drukarkę, jest decyzja: drukarka laserowa, czy drukarka atramentowa? Jeśli sprzęt rzeczywiście służyć będzie głównie lub wyłącznie do drukowania dokumentów sprzedażowych, ta pierwsza opcja będzie zdecydowanie bardziej korzystna.
Drukarka laserowa jest wprawdzie droższa i z reguły bardziej energochłonna, ale zdecydowanie bardziej efektywna. Jednorazowo możemy drukować na niej nawet kilkadziesiąt dokumentów, co w ostatecznym rozliczeniu bardzo skraca czas, usprawnia pracę i czyni drukowanie bardziej wydajnym – zwłaszcza, że tonery do drukarek laserowych starczają na dłużej. Jakość wydruku z drukarki laserowej z reguły nie jest najwyższa, ale tam, gdzie liczy się przede wszystkim ilość i czas, nie to jest najważniejsze. Gdy zatem drukujemy naprawdę spore ilości faktur i innych dokumentów wymagających jedynie czytelności, monochromatyczne urządzenie laserowe w pełni nas zadowoli.
Z całą pewnością natomiast nie zaleca się przy tego typu przeznaczeniu kupowania drukarki atramentowej, zwłaszcza, jeśli ilość wydruków w naszej firmie jest „hurtowa”. Urządzenia te są z reguły tańsze, podobnie jak dedykowane im tonery, te ostatnie jednak nie należą do wydajnych. Ogólny koszt eksploatacji drukarek atramentowych podwyższa też fakt, iż psują się częściej, a ich serwisowanie pogwarancyjne jest droższe.
Kupując drukarkę laserową do faktur zwróćmy uwagę na jej wytrzymałość i poziom hałasu – urządzenie przeznaczone do druku dokumentów będzie prawdopodobnie intensywnie eksploatowane.
Mam drukarkę do faktur. W mojej firmie to niezbędny sprzęt, bo bardzo dużo się ich codziennie drukuje. Zdecydowaliśmy się na kupno Brothera i jesteśmy zadowoleni z tej drukarki. Świetnie spełnia swoje zadanie, jeszcze nie było z nią żadnego problemu ani kłopotu. Myślę, że jak ktoś szuka czegoś niezawodnego z czego przez lata będzie mógł korzystać, to jak najbardziej polecam.
Nie tak dawno kupiłam ten sprzęt. Dobra drukarka do faktur to spore ułatwienie. Nie muszę już tego nigdzie zlecać, nie muszę kupować specjalnych świstków. Wszystko ładnie i szybko drukuję, co pozwala mi zdecydowanie szybciej pracować. Polecam wszystkim, nawet tym, którzy mają niewielką firmę i wydaje im się, że to zbędny wydatek.
Myślę, że sprzęt Brother to bardzo dobry sprzęt, jakość wysoka więc można pokusić się o taką drukarkę i drukować na własne potrzeby. Ja coraz częściej zastanawiam się nad taką drukarką, aby drukować te faktury w bardziej przejrzysty sposób. Wtedy na pewno lepiej wszystko będzie wyglądało. Nie wiedziałam, że mam wybór.